The Hustler 1961

خلاصه داستان

ادى فلسن، بیلیاردباز جوان اما کارکشته، هم‏راه ترتیب‏ دهنده‏ ى بازى‏هایش، چارلى برنز، به نیویورک میآید تا با سلطان بیلیارد، مینسوتا فتز، به مبارزه بپردازد.

اندکی درباره فیلم

داستان فیلم بسیار روان، ساده و بدون هرگونه پیچیدگی یا صحنه اکشنی هستش. با اینحال اونقد جذاب هست که بیننده رو تا پایان به دنبال خودش بکشونه. داستانی که توش همه چیز هست؛ رقابت، عشق، جاه‌طلبی و انسانهایی که هر کدام در پشت نقابی در پی منافع خودشان هستند. بازی پل نیومن تو فیلم به قدری به دل میشینه که اگه همین یدونه فیلم تو کارنامه خودش داشت بازهم جزو یکی از بهترین و بیادموندنی‌ترین بازیگران سینما میشد. نتنها نیومن بلکه تمام بازیگران فیلم نقششون رو به بهترین شکل ممکن ایفا کردن؛ از جرج اسکات گرفته تا پایپر لوری.

متن زیر رو از نقدی که در سایت شبگار بود برداشتم که خیلی خوب مفهوم فیلم رو میرسونه!

داستان بیلیاردباز در مورد بازی بیلیارد و یا قمار نیست، در مورد زندگی است، پول برای ادی فلسون هیچ معنایی ندارد، او می­‌خواهد برنده باشد، اما نه خودش و نه هیچکدام از اطرافیانش باور ندارند که او می‌­تواند ببرد. ادی بارها می­شکند تا باور کند که برنده کسی نیست که بتواند توپ را وارد سوراخ کند. او می‌­شکند و دوباره برمی‌خیزد، هربار محکم­تر و استوارتر، اما خیلی دیر می­‌فهمد که راه برنده شدن کدام است، زمانی که دیگر چیزی برای از دست دادن ندارد.

ژانر :درامورزشی