کلاکت

معرفی و پیشنهاد فیلم و سریال

دام بازیگران

یکی از ملاک های من برای دیدن ی فیلم بازیگران اون فیلم هستن. به این صورت که من بازی ی بازیگر رو تو ی فیلم خفن میبینم، جوگیر میشم، اکثر فیلماشو به لیست دانلودم اضافه میکنم و دانلود میکنمو میبینم! این کارم یک سری خوبی هایی داره و یک سری بدی.
خوبیش اینه که احتمال داره شما با ی فیلم خیلی خوب یا حداقل فیلمی که به سلیقه شخصی شما میخوره و زیاد دیده نشده! آشنا بشید. ولی این کار شما ی ریسک به حساب میاد اونم وقتی مثل من ی مرض داشته باشید و نتونید ی چیزی که حتی ارزش نداره رو نیمه کاره رها کنید و مجبور بشید فیلم رو تا آخر ببینید؛ ما ریسک میکنیم و به این امید که فلان بازیگر فیلم بد بازی نمیکنه، فیلم رو میبینیم و بعد از گذشت یک ربع تا بیست دقیقه متوجه میشید که چ کلاه گشادی سرمون رفته.
این موضوع تو فیلم های ایرانی خیلی به چشم میاد و همینطور تو خیلی از فیلم های غیرفارسی زبان و بخصوص هالیوودی.
من متاسفانه امروز برای چندمین بار این اشتباه رو انجام دادم و برای چندمین بار سرم کلاه رفت.
مث من نباشید!
۳۱ ارديبهشت ۹۷ ، ۱۹:۳۴ ۲ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰

برندگان گلدن گلوب 2018

برندگان گلدن گلوب 2018

برندگان جایزه گلدن گلوب دیشب مشخص شدن و جایزه خودشون رو دریافت کردن! معمولا من خبر ها رو نمیذارم اینجا ولی این یچیزی فراتر از خبر هست و ی جور معرفی فیلم هم حساب میشه.

بخش مورد علاقه من تو گلدن گلاب که هر سال دنبال میکنم و واقعا برام مهم هست، بهترین فیلم کمدیِ. چرا؟ چون اسکار این جایزه رو نداره!

لیست برندگان رو میتونید در ادامه مشاهده کنید

ادامه مطلب...
۱۸ دی ۹۶ ، ۱۶:۰۰ ۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰

اسکار! حق زوتوپیا بود

زوتوپیا

امسال جایزه اسکار بهترین انیمیشن رو به زوتوپیا دادن! اما چرا زوتوپیا رو انتخاب کردن؟
انیمیشن زوتوپیا همه چیزش عالی بود از کارگردانی گرفته تا صداگذاری و ... خب! اینا رو که خیلی از انیمیشن های دیگه هم داشتن، چرا به اونها ندادن؟
چیزی که باعث جایزه گرفتن این اثر شد قطعا محتوای اون بود. در طول انیمیشن به موضوعات زیادی پرداختن از جمله اتحاد و همدلی، مبارزه با ظلم و از همه مهمتر مبارزه با نژادپرستی. با این حال از نظر من، موضوع اصلی چیز دیگه ای بود. تلاش، تسلیم نشدن و مبارزه برای رسیدن به هدف محتوای اصلی این داستان بود. جودی کوچولو قهرمان ما از شروع تا پایان تلاش میکرد به هدف بزرگش یعنی بهتر کردن دنیا برسه! با وجود همه موانع و سختی ها انقدر تلاش کرد تا بالاخره موفق شد و دنیا رو جای بهتری کرد.
دوبلر های فارسی قطعا یکی از بهترین های دنیا هستن و کاراشون بی نقص و عالی هستش ولی درباره دوبله این انیمیشن ی ایراد هر چند کوچک ولی مهم داشتن. شکیرا، خواننده معروف، برای این انیمیشن آهنگ "همه‌چیز را امتحان کن" خونده بود که خیلی متن خوب و مفیدی داشت ولی متاسفانه دوبله نشده بود و فقط میتونستید از موسیقی و صدای خواننده لذت ببرید و نه از محتوای اون! یکی از خواننده های خانم ایرانی ترجمه این شعر رو روی همون آهنگ خونده و با اینکه کار سختی بوده ولی خیلی خوب تونسته اونو به فارسی برگردونه، همین پایین (تو ادامه مطلب) لینک دانلودشو براتون میذارم. حتما دانلود کنید و لذت ببرید!
ادامه مطلب...
۱۴ آبان ۹۶ ، ۱۸:۵۵ ۱ نظر موافقین ۵ مخالفین ۰

راهنمایی برای امتیازدهی منصفانه و متعاد

آموزش امتیازدهی در imdb


1. نمی خواهد

بسیار بسیار افتضاح,شما را مجبور میکند که چشمهایتان را از حدقه درآوریدیا روی پرده سینما بالا بیاورید. هر جزئی از فیلم آنقدر بد است که حتی در بدی خود, خوب هم نیست.آرزو میکنید که کاش به جای دیدن آن فیلم, کار دیگری انجام میدادید,مثل زدن موهای دماغتان. اگر کسی به شما این فیلم را بدهدبه سرعت از بین میبرید تا مگر انسان دیگری آن را نبیند.


2. افتضاح

هنوز افتضاح است ولی حداقل یک مورد دارد که خوب اجرا شده, مثل یک صحنه ترسناک خوب در یک فیلم ترسناک 

رقت انگیز یا یک صحنه خنده دار در در یک کمدی بسیار بی مزهیا یک مورد هوشمندانه. شما هرگز دیگر نمیخواهید این فیلم را ببینید به جز تماشای همان بخش خوب. 


3. بد

فیلم بدی است ولی شما می پذیرید که برای یک آخر هفته ملالت بار خوب است چون فیلم دیگری در تلویزیون پخش 

نمی شود و شما حوصله گشتن برای یک فیلم بهتر را نداشتید.نیاز دارید تا خود را در مقابل یک فیلم آشغال قرار دهید تا فدر سینما را بدانید وبدون اینکه احساس کنید وقتتان تلف شده به شما یادآوری کند که چقدر یک فیلم میتواند بد باشد, گرچه میتوانستید وقتتان را بهتر بگذرانید.شما هگز آن فیلم را دوباره تماشا نخواهید کرد حتی در یک آخر هفته کسالت بار دیگر.


4. سعی شده ولی هنوز نشده

هنوز بد است ولی تقریبا به مقصود رسیده است. یا بخشهای خوبی دارد که با بخشهای بد فیلم خراب شده است یا هنوز در مرحله " قرار بود که بشود ولی هرگز نشده"مانده است.شما هنوز آن را هرگز دوباره تماشا نخواهید کرد.


5. میشد که خوب باشد

خوب نیست و بد هم نیست, فقط قابل پذیرش است. فیلمی است که باعث میشود احساس کنید که 90 دقیقه وقت تلف نکرده اید و پولتان را در ازای بلیط دور نینداخته اید. فقط به شروطی آن را دوباره تماشا میکینید ولی هرگر تلاشی بیشتر از فشردن دکمه ریموت کنترل برای روشن کردن تلویزیون و تماشا انجام نخواهید داد. این فیلم یا ترکیبی از بخشهای خوب و بد است یا آنقدر فراموش شدنی است که هرگاه شخصی عنوان فیلم را ذکر می کند شما باید داستان فیلم را بخوانید یا به اسکرین شات های فیلم نگاه کنید تا به خاطر آورید که موضوع فیلم چیست. اگر بخواههید این فیلم را به کسی بدهید یا آن را می فروشید یا آن را مفت میدهید.


6. بدکنیست

ویژگی هاییدارد که آن را از متوسط , به بالاتر می آورد و تماشای ان را حداکثر لذت بخش میکند, اما یا هرگزخیلی خوب نمیشودیا اگر هم بشود,هنوز بخشهایی دارد که آن را به زیر میکشد. شما تنها زمانی آن را تماشا خواهید کرد که که از تماشای آن زمان زیادی گذشته باشد و تمام فیلمهای با امتیاز7 خودتان را دیده باشد. شما تنها زمانی فیلم را به دیگری پیشنهاد میکنید که او واقعا به ژانر فیلم علاقه داشته باشد ولی هنوز به فرد هشدار میدهید که فیلم خوبی نیست. هرگز آن را نمی خرید ولی اگر کسی فیلم را به شما بدهد, زحمت فروش آن را به خود نمیدهید مگر بخواهید فضای اتاقتان را وسعت بخشید یا به شدت نیازمند مقداری پول باشید.


7. خوب

این فیلم واقعا ارزش دیدن دارد و آن را اغلب تماشا میکنید ولی نه خیلی زود به زود.انقدر خوب نیست که به دوستاتتان بگویید, اگر ندیدی چیزی را از دست دادی. فیلم لذت بخشی است جدا از بعضی بخشهای غیر جالب مثل بعضی بازیهای بد. حفره های فیلمنامه ای یا نکات منفی دیگر که همیشه زمان تفکر راجع به فیلم به خاطر خواهید داشت. اگر آن را جایی بینید ممکن است آن را بخرید.


8. خیلی خوب

فیلمی است که آن را به تعداد زیاد میتوانید تماشا کنید گرچه مشخصا کامل نیست. فیلم, هنوز ضعفهایی دارد ولی باقی فیلم آنقدر خوب هست که بخشهای ضعیف را فراوش کنید. آن را به دوستانتنان پیشنهاد خواهید کرد مگر اینکه بدانید که با سلیقه شان جور نیست. آماده اید که آن را به قیمت مناسب یا با تخفیف بخرید.


9. عالی

تقریبا فیلم کاملیست.شما میتوانید به تعداد نامحدود فیلم را ببینید.هنوز چیز مهمی دارد که شما دوست ندارید بنابراین به آن 10 نمیدهید. شما فیلم را به دیگران پیشنهاد میکنید حتی اگر بدانید به ژانر فیلم علاقه مند نیستند.حاضرید کهآن را به قیمت بالاتر بخرید.


10. کامل

این فیلم را میتوانید تا ابدیت ببیینید,بدون اینکه با دیدن آن خسته شوید. با هر تماشا,نکته جدیدی را کشف میکنید یا چیزی را از دید دیگری میبینید یا صحنه های کلیدی همچنان شما را به هیجان می آورد گرچه آنها را کاملا حفظید. این فیلم هیچ المان کمتر از خوب,ندارد. اگر چیزی کامل نیست با چیزی کاملا هوشمندانه و قابل توجه جایگزین میشود. فیلم را به همه کس پیشنهاد میکنید,حتی به به افراد غریبه.به دنبال نسخه نهایی کارگردان خواهید بود و حاضرید که قیمت زیادی بابت آن بپردازید.


برای تشخیص راحت ترفیلمهای با امتیاز پایین:

فیلمهای با امتیاز 1و2 فیلمهایی هستند که باعث میشوند از سالن سینما خارج شوید و تقاضای باز پسگیری بلیطتان را بکنید یا کانال تلویزیون را عوض کنید.

3 آنقدر بد نیست که از سالن سینما خارج شوید, اما هنوز فکر میکنید سرتان کلاه گذاشته شده.

4 هم بر منوال 3 ولی کمتر.

و در 5کمتر احساس میکنید سرتان کلاه رفته.

۱۷ آذر ۹۵ ، ۱۴:۴۴ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰

پادکست | تیم برتون؛ خالق دنیایی خاص، تاریک و سرد

تیم برتون

اگه فیلم های برتون رو دیده باشید میدونید که کارهاش کاملا با کارگردان های دیگه فرق داره و خاصه.خودم به شخصه عاشق فیلماشم که تو وبلاگ هم بهترین هاشو معرفی کردم.

مقاله‌ای با عنوان "تیم برتون؛ خالق دنیایی خاص، تاریک و سرد" رو قبلا دیجی‌کالامگ منتشر کرده که دیروز پادکستش رو هم گذاشت که زندگی نامه تیم برتون هستش.

اگه خواستید میتونید مقاله رو از تیم برتون؛ خالق دنیایی خاص، تاریک و سرد بخونید ولی من پادکستش رو براتون میذارم.

دانلود
حجم: 12.1 مگابایت

 

 
۰۹ آذر ۹۵ ، ۱۶:۲۲ ۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰